}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 732222 položek
38842806,- Kč
 
 
Jaspis
Jaspis

Sluneční znamení: Beran, Býk, Rak, Váhy, Štír, Kozoroh, Vodnář, Ryby
Rezonuje s 1. čakrou.
Čistí se proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou. Nabíjíme na přímém slunci.

Historie: Ve starověku platil jaspis za kámen ochraňující před strašidly a milostnými zklamáními. Léčil ženská onemocnění, spolehlivě zastavoval krvácení. Od dob Babylónie až do 11. stol. platil jaspis za kámen, který, přiložený na břicho rodičky, usnadňoval porod.

Posiluje duševní sílu, vůli a vytrvalost. Probouzí v nás skromnost, soucit. Napomáhá cestám do minulých životů, uvolňuje vzpomínky.
Léčení: měl by se nosit na těle. Nošený u žaludku v době těhotenství potlačuje těhotenské nevolnosti. Chrání před zraněními.

Červený jaspis: Optimalizuje činnost srdce a krevního oběhu. Léčí močový systém, žaludeční potíže a zácpu, působí na játra, žlučník, slezinu a pankreas. Posiluje potenci a plodnost. Pomáhá při hemeroidech, epilepsii a dně. Vhodný při menstruačních potížích, ulehčuje porod. Zlepšuje čich. Posiluje při oslabení a nedostatku energie. Účinný jako prevence zhoubných nádorů a při jejich léčení. Pomáhá při leukémii, při nemocech z ozáření, alergiích a horečkách.

Leopardí jaspis: kámen zdravého rozumu. Pomáhá udržovat chladnou hlavu. Díky němu můžeme rozpoznat sami sebe a akceptovat se takoví, jací jsme.
Napomáhá činnosti jater, žlučníku a ledvin. Osvědčil se i u kožních chorob.

Obrázkový jaspis: rozvíjí vytrvalost a pevnost, pochopení a lásku, posiluje a očišťuje tělo. Díky němu zvládáme i obtížné situace s pochopením, rozvahou a láskou. Pomáhá dosáhnout dlouhodobých cílů.
Léčí celý trávicí systém, ledviny a měchýř.

Brekciový jaspis: rozvíjí fantazii a pomáhá proměnit ji ve skutek. Spojuje protiklady, např. klid a aktivitu, přijímání a dávání. Dává moudrost, sílu a lásku Země. Učí nezištnosti a skromnosti. Ukazuje, že všechny vlastnosti a zkušenosti mají své místo.
Léčení: ženské choroby, usnadnění porodu. Pomáhá při chorobách ledvin a imunitního systému.Zboží obsahující tento kámen

celkem vypsáno 4 záznamů