}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 732228 položek
38843148,- Kč
 
 
Lapis lazuli
Lapis lazuli

Sluneční znamení: Panna, Střelec, Kozoroh, Ryby
Rezonuje s 5. a 6. čakrou.
Čistí se proudem vlažné vody nebo v misce s vodou za jasné noci. Nabíjíme krátce na přímém slunci.

Historie: Písemné známky o něm nalézáme už v bibli. Typický kámen Středního a Blízkého východu, tam je jeho obliba dána vírou obyvatel v magickou moc modré barvy. Celá tisíciletí platí za šperkový kámen, i maska faraóna Tutanchamóna je vykládána lapisem. Lapis lazuli rozemletý na prášek sloužil Egypťankám jako oční stíny, malíři z něj vyráběli barvy a používal se i medicíně. Ve starověku byl považován za talisman moudrosti, moci, bohatství a ochrany před zlem a před neštěstím. Řekové a Římané věřili, že léčí oční choroby a osvobozuje vězně. Některé kultury zavěšovaly úzkostným dětem k posílení sebedůvěry na hruď lazuritový přívěšek nebo náhrdelník. Léčil melancholii, nespavost, buddhistům přinášel duševní mír, vyrovnanost a rozptyloval zlé myšlenky.

Přináší vnitřní vyrovnanost., posiluje intuici, porozumění, nesobeckou lásku. Vyvolává pocit bezpečí, napomáhá sebekázni. Vhodný pro meditaci. Posiluje ducha, uvolňuje omezující myšlenkové modely. Umožňuje nám být pravdivější, upřímnější. Posiluje harmonii v mezilidských vztazích. Zapuzuje nositele neštěstí.

Léčení: mírní křeče a snižuje otoky. Optimalizuje krevní oběh a krevní tlak, napomáhá správné činnosti štítné žlázy a brzlíku. Léčí nemoci průdušek. Snižuje horečku. Mírní menstruační bolesti a bolesti hlavy. Chrání před srdečním infarktem, mozkovou mrtvicí a onkologickými onemocněními. Léčí hemeroidy, žloutenku, cukrovku a nespavost. Detoxikuje organismus. Příznivě působí na metabolismus vápníku, fosforu a vitamínů B, C a E.Zboží obsahující tento kámen

celkem vypsáno 0 záznamů