}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 731473 položek
38809705,- Kč
 
 
Malachit
Malachit

Sluneční znamení: Býk, Štír
Rezonuje s 3. a 4. čakrou.
Čistí se proudem vody a nabíjí položen na křišťálu na denním světle.

Ve starověkém Egyptě byl považován za kámen naděje a důvěry. Kromě toho jej Egypťané používali k líčení očí a také jako barvivo (nástěnné malby, glazury). Římané jej pokládali do kolébek pro ochranu dětí. Vždy platil za ženský kámen - symbol ženských vlastností jako jsou smyslnost, svůdnost, rozmařilost a zvědavost. V dobách křesťanství byl tedy malachit zavržen jako kámen ďábelských svodů. Používal se při léčně krvácení a při slabostech.

Asi 4000 př. n. l. lidé zjistitli, že pokud vystaví malachit silnému žáru, vznikne ryzí měď. Malachit byl tedy prvotním podnětem ke hledání kovových rud a rozvoji metalurgie.

Dodává klid, vytrvalost a trpělivost. Pomáhá smířit se se zklamáním a životními neúspěchy a přináší z nich poučení. Ukazuje nám naše nedostatky a jejich význam pro náš další karmický vývoj. Symbol lásky k životu, tvořivosti a zdravého poměru mezi rozumem a citem. Zbavuje nás starých vzorů a blokád, uklidňuje citové problémy, zbavuje impulzivity. Vhodný pro meditaci. Přitahuje peníze a na emoční hladině city, o kterých jsme si mysleli, že jsou již ztracené (je tedy vhodný v dlouhotrvajících vztazích).

Malachit se nemá nosit stále přímo na těle, protože je citlivý na kosmetiku a pot a jeho povrch ve styku s nimi ztrácí lesk.

Léčení: optimalizuje srdeční činnost. Zejména při zánětech je možné přikládat jej na postižená místa. Již v dobách antiky byl používám jako lék na oční choroby a jako posílení zraku. Posiluje imunitu, žaludek, slezinu. Pomáhá při astmatu, revmatu, menstruačních a porodních bolestech, otravách. Mužům posiluje potenci. Děti chrání před pády a zvyšuje jejich odolnost vůči infekčním nemocem. Vhodný při redukční dietě - brání růstu tukové tkáně.Zboží obsahující tento kámen

celkem vypsáno 5 záznamů