}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 732222 položek
38842806,- Kč
 
 
Ametyst
Ametyst

Rezonuje s 6. a 7. čakrou.
Pojí se s planetou Saturnem.

Ve starověku se používal ke zmírnění úzkostných stavů, neuróz, halucinací a hysterie. Od středověku nosí biskupové ametystové prsteny, neboť jim pomáhají zříci se světského života a jakékoliv nestřídmosti. Dodnes se říká nejvyšší třídě ametystů "biskupská třída". Mělo se také za to, že ochraňuje před čarodějnicemi, jedy a zlými kouzly a usnadňuje porod. Křesťanství jej považuje za symbol zbožnosti a pokory, používal se při výzdobách kostelů.
Chránil před jedem, zlými čáry a opilostí (ve starověku se z něj vyráběly vinné poháry), což má základ v báji popisující vznik ametystu: Dionýsos, bůh vína, byl nadmíru rozzuřen jednáním dívky jménem Amethyst, která dala přednost uctívání bohyně Artemis před ním. Dyonýsos na Amethystu poštval dva tygry, aby ji roztrhali. Artemis, ve snaze dívku zachránit, ji proměnila na bílý kámen. Dionýsos  na kámen usedl a přemožen výčitkami, začal ronit slzy do poháru s vínem. Víno se rozlilo na bílý kámen, vpilo se do něj a změnilo jeho barvu.


Ametyst je kámen střídmosti a umírněnosti. Napomáhá vybudovat vnitřní rovnováhu a napojit se na vesmírnou energii, poznání své úlohy v životě. Otevírá spojení na Vesmír. Napomáhá při meditaci, učí pokoře. Posiluje intuici a jasnozřivosti, vyjasňuje vize a sny. Vnáší harmonii do partnerských vztahů.

Léčení: uzdravuje dnu, přináší blahodárné sny a ochraňuje před zlými. Zesiluje paměť. Působí jako protijed. Léčí neurózy, neuropatie a nemoci metabolismu. Omezuje účinky radioaktivního záření a napomáhá imunitnímu systému. Pomáhá při cukrovce, bolestech hlavy, nespavosti, nemocích jater a střev. Čistí cévy a omezuje růst tukové tkáně. Vložený pod polštář ochraňuje před zlými sny. Odstraňuje strach ze stáří a smrti. Zboží obsahující tento kámen

celkem vypsáno 5 záznamů