}
Hlavní strana   |   Vlastnosti Kamenů   |  Fotogalerie   |   Obchodní podmínky   |   Kontakt  

Košík: 728303 položek
38658433,- Kč
 
 
Tyrkys
Tyrkys

Sluneční znamení: Blíženci, Vodnář, Ryby

Rezonuje s 5. čakrou.

 

Historie: Ve starověkém Egyptě byl používán na výrobu amuletů a rituálních předmětů. Nejslavnější tyrkysové šperky byly objeveny v Tutanchamónově hrobce. Ve středověku byl považován za ochránce ctnosti.  V Persii chránil před neštěstím, chudobou a předčasnou smrtí. Spolu s karneolem je v Tibetu dodnes považován za dvojici národních tibetských kamenů. Tradiční léčivý kámen. Byl pokládán za lék očních a žaludečních chorob a za protijed při uštknutí. Milencům se dávaly tyrkysové kameny a v případě, že zesvětlaly, uvadla také jejich láska.

 

Nositeli zaručuje štěstí a úspěch a chrání před chudobou. Přináší spolehlivost a přátelství. Zesiluje intuici, vyrovnanost, štěstí a rodinnou pohodu. Sjednocuje sílu Matky Země s vesmírnou energií. Pomáhá vyjádřit duševní poznatky a myšlenky a využít je v každodenním životě. Dává sílu našim slovům - podporuje nás, abychom se dobře vyjadřovali a jasně vyslovovali, co chceme. Chrání naši auru před negativní energií a přitahuje pozitivní energii. Může se stát, že při výkonu své ochranné funkce absorbuje zvláště sinou dávku negativity. Pak změní barvu a začne být ošklivý. V takovém případě by se už neměl nosit. Nejlépe je vrátit jej do země, jen velmi zřídka se po dlouhém období klidu zotaví.

 

Léčení: choroby krku a plic. Působí proti zlým snům. Léčí choroby srdce, očí, dýchací cesty, bolesti hlavy, anorexie, záněty kloubů, nemoci od zvířat. Posiluje srdce, plíce a nervovou soustavu.Zboží obsahující tento kámen

celkem vypsáno 3 záznamů